• Straty a nálezy - nový modul edupage

• Vážení rodičia, chceme upriamiť Vašu pozornosť na nový modul našej edupage stránky - Straty a nálezy. Deti v materskej škole veci často strácajú a častokrát nevieme vypátrať komu nájdená vec patrí. Chceme predísť škode a to, že rodič musí kúpiť nové šatstvo a v škôlke je tak nájdená vec dlhodobo skladovaná. Tento modul nám výrazne odľahči proces hľadania majiteľa stratenej veci a pomôže nám ho čo najskôr nájsť.

Nájdené veci budeme postupne fotiť a pridávať na stránku. Nájdenú vec tak viete označiť za svoju a vyzdvihnúť si ju v priestoroch MŠ. Ďalšie nájdené veci, ktoré ste už pozreli a nepatria Vám, môžete potiahnuť prstom preč do samostatnej záložky. Zoznam tak ostáva vždy prehľadný a Vy ako rodič v ňom vidíte len veci, ktoré Vám môžu naozaj chýbať. Prikladáme aj názornú ukážku, kde nájdete modul Straty a nálezy prostredníctvom web stránky a aj aplikácie.

Veríme, že sa tento modul osvedčí, a tak nájdené veci sa rýchlo vrátia späť do rúk svojho majiteľa. Za ďalšiu spoluprácu ďakujeme.

• OKTÓBER- MESIAC ÚCTY K STARŠÍM

• Október. Mesiac úcty k starším. Správny čas pristaviť sa, popremýšľať, stretnúť sa, poďakovať i vzdať úctu.

Vedenie materskej školy zorganizovalo a spoločne s učiteľkami predškolských tried a folklórnym súborom Dukátik pripravili kultúrny program pre bývalých zamestnancov MŠ. Sme veľmi radi, že naši bývalí zamestnanci prijali pozvanie a opäť sa preniesli do kúzelnej atmosféry, ktorú vyčarili naše deti prostredníctvom básní, piesní a tanca.

• Deň Bielej palice v MŠ

•

Medzinárodný deň Bielej palice si pripomíname každoročne 15. októbra. Tomuto dňu sme venovali pozornosť aj v našej materskej škole.

Prostredníctvom aktivít si deti vyskúšali aké je ťažké orientovať sa v priestore, v ktorom vidíme len tmu.  V prvej aktivite sa pohybovali so zviazanými očami pomocou bielej palice, ale aj za pomoci sprievodcu – kamaráta z triedy.

Jednou z úloh, ktoré deti plnili bolo identifikovať a pomenovať predmety pod dekou. Oboznámili sa aj s Braillovým písmom, ktoré umožňuje slabozrakým a nevidiacim čítať a písať pomocou hmatu.  Zaujímavé  bolo pokúsiť sa vyskladať svoje meno.

Zámerom aktivít bolo vedieť sa vcítiť do role zrakovo hendikepovaného človeka.

Bc. Anna Pacigová,  Ľudmila Tokarčíková, učiteľky MŠ